rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Torggler: Piana poliuretanowa Termo

Opublikowano: 22.07.2022
image

Poliuretanowy klej w piance do mocowania styroduru lub styropianu (również grafitowego) w systemach ociepleń ETICS.Niskorozprężna pianka montażowa PU FOAM TERMO jest jednokomponentowym klejem poliuretanowym w aerozolu. Klej wiąże z wilgocią przybierając formę jasnozielonej twardej pianki o równomiernej strukturze. Specyficzna formuła zapewnia niskorozprężność, tzn. wyjątkowo mały przyrost objętości pianki od chwili wyciśnięcia jej z pojemnika aż do utwardzenia. Gwarantuje również szybki czas utwardzania. Po związaniu pianka uzyskuje bardzo dobrą przyczepność do różnorodnych podłoży budowlanych. Nie wiąże do polietylenu, silikonu i teflonu.
 Związany materiał posiada bardzo dobrą odporność na działanie wody, wilgoci, mikroorganizmów i środków chemicznych. Nadaje się do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków, pod i nad ziemią. Wymaga osłony przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym.


Specjalna formuła pianki zapewnia:

  • możliwość aplikacji w szerokim zakresie temperatur od 0ºC do +40ºC
  • podwyższoną wytrzymałość na uszkodzenia i stabilność wymiarową
  • skrócenie czasu prac mocowania płyt ocieplenia o 30-40%
  • elastyczne klejenie materiałów ocieplających i dźwiękochłonnych
  • zwiększone sumaryczne właściwości ciepłochronne


Zastosowanie:

Pianka przeznaczona jest do mocowań termicznych i akustycznych izolacji ze polistyrenu eskpandowanego tj. styropianu (EPS) białego i grafitowego, polistyrenu ekstrudowanego tj. styroduru (XPS) - w systemach ociepleń budynków (system ociepleń ETICS) oraz poliuretanu (PU), wełny mineralnej i szklanej, korka. Można mocować klejem płyty: g/k, osb, farmacell, minerit itp. Klej Termo jest szczególnie przeznaczony do klejenia wszystkich typów płyt styropianowych (jeżeli projekt techniczny przewiduje z mocowaniem mechanicznym) i styrodurowych (z mocowaniem mechanicznym) w systemach ociepleń. Służy również do szybkiego: murowania ścian wypełniających oraz mocowania stolarki okiennej, drzwiowej i parapetów z konglomeratów, drewnopochodnych i metalowych wewnątrz i zewnętrznych budynków. Można wykonać również warstwy dźwiękochłonne, mocowanie przewodów, izolowanie rur i kanałów instalacyjnych oraz ich przejść przez przegrody budowlane. Stwardniała pianka może być cięta, szlifowana, wiercona, a po odpowiednim przygotowaniu również tynkowana i malowana. W przypadku stosowania pianki do klejenia płyt z wełny mineralnej lub innych ciężkich płyt albo stosowania w pozycji pionowej lub sufitowej należy wykonać jak najcieńsze klejenie z naniesieniem kleju na całą łączoną powierzchnię, stosując w razie konieczności podparcie montażowe

Karta techniczna i deklaracja właściwości użytkowych do pobrania TUTAJ.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Torggler Polska Sp. z o.o.

E-mail: biuro@torggler.pl

WWW: www.torggler.com/pl/pl/

Tel: +48 500 170 993
Adres:
Sadowa 6
95-100 Zgierz