rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


BIM - Modelowanie Informacji o Budynku

image

BIM (Building Information Model) jest koncepcją podejścia do projektowania, realizacji I zarządzania inwestycją budowlaną.
 
Celem BIM jest usprawnienie procesu budowlanego oraz wyeliminowanie błędów projektowych.
 
Koncepcja BIM zakłada pełną współpracę pomiędzy wszystkimi branżami projektującymi budynek, zespołem kosztorysantów wykonawców oraz zarządców obiektu. Współpraca ta mam mieć miejsce na wspólnej wirtualnej platformie, która umożliwia na określonych zasadach dostęp projektantom, konsultantom, inwestorowi oraz wykonawcą. Podstawą BIM jest trójwymiarowy model architektury, konstrukcji, instalacji i wszystkich innych elementów, które składają się na projektowany budynek wraz z uzupełnieniem o dane niezbędne do tworzenia analiz, zestawień, kosztorysów oraz harmonogramów.
 
Wyobraźmy sobie projekt dużego obiektu użyteczności publicznej, gdzie zespół roboczy składa się z architektów, konstruktorów, instalatorów, specjalistów od oświetlenia, akustyki, zagospodarowania zieleni, wykonawców. Część współpracowników pochodzi z innego miasta, przez co stały kontakt jest utrudniony. Dzięki koncepcji BIM mamy możliwość w czasie rzeczywistym pracować nad projektem. Pracą architektów przypatrują się konstruktorzy i instalatorzy. Model codziennie jest aktualizowany na serwerze, z którego korzystają wszyscy branżyści i na etapie koncepcji zgłaszają swoje uwagi. Po zaakceptowaniu koncepcji przez inwestora branżyści zaczynają pracę nad tworzeniem własnych projektów. BIM automatycznie wykrywa kolizje, co daje szanse projektantom na poprawę błędów w pierwszych fazach pracy nad projektem. Po zakończeniu prac projektowych zostają wydane wszystkie potrzebne pozwolenia i wykonawca może przystąpić do realizacji projektu, który nie zawiera kolizji i błędów, przez co znacznie skraca się realizacja inwestycji.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Project - System

E-mail: biuro@project-system.pl

WWW: www.project-system.pl

Tel: +48 55 237 11 27
Fax: +48 55 236 37 77
Adres:
Korotyńskiego 23
02-123 Warszawa

Jak prowadzić dziennik budowy?
Na co Polacy zwracają uwagę przy zakupie nieruchomości?
Dobry montaż. Z korzyścią dla klimatu i kieszeni

Katalog Firm

 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań
 • Florian Centrum

  Historia naszej firmy rozpoczęła się w 1996 roku w Kutnie. Nazwą i działalnoś…
  Florian Centrum
 • Rawlplug

  Rawlplug jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, element&o…
  Rawlplug

Produkty
dodaj+ «»