rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Program dopłat do budynków pasywnych

image

Inwestorzy, którzy zdecydowali się na budowę domu pasywnego mogą ubiegać się o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na czym ono polega?


Program dopłat przygotowany przez NFOŚiGW ma na celu przygotowanie inwestorów, projektantów, producentów materiałów budowlanych oraz wykonawców do wymagań Dyrektywy Europejskiej, która zobowiązuje państwa członkowskie do doprowadzenia do tego, aby od początku 2021 r. wszystkie nowo powstające budynki były obiektami o niemal zerowym zużyciu energii. Program ma na celu propagowanie oszczędzania energii, a w efekcie zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie emisji CO2 do atmosfery.


Dofinansowanie dla budowy budynku pasywnego, dla którego określono zapotrzebowanie na tzw. energię pierwotną na poziomie 15 kWh/(m2*rok) wynosi 50 000,00 zł brutto. Aby uzyskać dofinansowanie NFOŚiGW należy przygotować odpowiednią dokumentację, a następnie krok po kroku przejść przez odpowiednie postępowanie. Dotacja ma formę częściowej spłaty kredytu bankowego zaciągniętego na inwestycję. Wypłacana jest ona na konto kredytowe po zakończeniu realizacji przedsięwzięcia i potwierdzeniu uzyskania wymaganego standardu energetycznego przez budynek.


Każdy budynek realizowany w ramach programu Dopłat do kredytów na budowę domów pasywnych musi spełniać wymagania techniczne, które opierają się na ekspertyzie przygotowanej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. Szczegółowe wymagania dostępne na stronie www.nfosigw.gov.pl.


Lista banków współpracujących z NFOŚiGW

Na chwilę obecną ofertą kredytu z dotacją dysponuje sześć banków, które nawiązały współpracę z NFOŚiGW w ramach programu „Dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych” i są to: Bank Ochrony Środowiska S.A., Bank Polskiej Spółdzielczości S.A., SGB-Bank S.A., Getin Noble Bank S.A., Deutsche Bank PBC S.A. oraz Bank Zachodni WBK S.A.


Opracowanie redakcja (K.K.)
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: biuro@pasywny-budynek.pl

WWW: www.pasywny-budynek.pl

Tel: 661 426 616
Adres:
Morgowa 4
91-223 Łódź

Odpowiedzialne projektowanie. Jak tworzyć obiekty przyjazne użytkownikom na co dzień i w obliczu ekstremum? Eksperci odpowiadają
Dobry montaż. Z korzyścią dla klimatu i kieszeni

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

  Dorken Delta zajmuje się rozwiązaniami dla dachów skośnych i płaskich,…
  Dorken Delta Folie Sp. z o.o.