rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


DORKEN DELTA: Bezpieczeństwo pracy na dachu - właściwie dobrane materiały budowlane mają duże znaczenie

image

Prace prowadzone na dachach, nawet w przypadku niewielkiego domu, wiążą się z wykonywaniem działań na wysokości, a więc zagrożenie jest automatycznie większe, niż w przypadku zwykłych prac budowlanych. Z tego powodu kluczowa jest troska o bezpieczeństwo.Mowa tu przede wszystkim o przestrzeganiu zasad BHP, właściwym wyposażeniu w środki ochrony indywidualnej oraz – co już nie jest takie oczywiste – postawieniu na odpowiednie materiały budowlane.
 
Niezależnie od miejsca pracy bezpieczeństwo wykonawcy robót budowlanych jest bardzo ważne. Jednak w przypadku działań na dachu powinniśmy pamiętać o dodatkowych aspektach związanych z pracami na wysokości. To znaczy, że do typowych zagrożeń związanych z budową należy dodać możliwość upadku człowieka lub przedmiotu. Niebezpieczeństwo jest nawet większe, gdy mówimy o dachach skośnych, które są konstruowane z uwzględnieniem różnych kątów i stanowią większe wyzwanie dla zachowania bezpieczeństwa niż dachy płaskie.
 


Nowoczesne materiały budowlane dla bezpieczeństwa pracy i wygody

Jako najbezpieczniejsza i najwygodniejsza do pracy najczęściej wciąż postrzegana jest sztywna konstrukcja dachu. Dzieje się tak dlatego, że często ze względu na wieloletnie przyzwyczajenia, dekarze wybierają rozwiązanie jakim jest pełne deskowanie pokrywane papą. Tymczasem do zachowania bezpieczeństwa może również przyczynić się membrana dachowa o właściwej charakterystyce.
 

Oceniając membranę dachową, zwróćmy uwagę, czy odznacza się wysoką wytrzymałością na rozciąganie oraz zdolnością do odpowiedniego wydłużenia przy zerwaniu. Ten zestaw cech, jeśli membrana została poddana rygorystycznym testom i zaświadcza o tym producent, może ograniczyć ryzyko upadku. Postawienie na nowoczesne rozwiązania zapewnia korzyści, również jeśli chodzi o budynki z deskowanym dachem – tłumaczy Piotr Pytel, doradca techniczny Dorken Delta.Łatwy montaż

Problemem w trakcie pracy na dachu może być również kłopotliwy montaż poszczególnych elementów. Używanie przy tym zróżnicowanych narzędzi może powodować trudności i zagrożenia zarówno dla osób znajdujących się na górze, jak i tych przebywających niżej. Ryzyko błędu jest tym większe, im więcej pracy mamy do wykonania na dachu. Wykorzystanie łatwych w montażu membran dachowych może usprawnić działania, a nawet uczynić je bezpieczniejszymi, przez ograniczenie niezbędnych czynności i liczby potrzebnych narzędzi.
 

– Dekarze zaczęli zauważać, że wykorzystywanie membran dachowych może być efektywniejszą alternatywą dla tradycyjnych metod wznoszenia dachu. Chodzi tu na przykład o produkty ze zintegrowanymi podwójnymi paskami klejącymi, które umożliwiają obracanie membrany i montaż jej w dwóch kierunkach. To rozwiązanie pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i materiał. Szczególnie, gdy mówimy o dachach skośnych, które przez swoją specyfikę i różne ułożenie połaci względem siebie, mogą stanowić wyzwanie dla wykonawców – mówi Piotr Pytel z Dorken Delta.

 

Rynkowa oferta membran dachowych jest niezwykle szeroka. Można wymienić w niej m.in. produkty pozwalające na efektywną pracę na dachach skośnych lub te cechujące się ponadprzeciętną wytrzymałością. Membrany wybierane są najczęściej w zależności od potrzeb inwestora i wykonawcy, ale prawdopodobnie każdy znajdzie produkt spełniający oczekiwania.


***
Dorken Delta jest liderem w zakresie innowacyjnych produktów i rozwiązań systemowych najwyższej jakości dla dachów skośnych oraz płaskich, aranżowanych także jako dachy zielone. Specjalizuje się w obszarze membran dachowych i elewacyjnych, a także kompleksowych akcesoriów. To przedsiębiorstwo rodzinne ze 125-letnią tradycją. Obecnie działa na skalę  międzynarodową, posiadając oddziały w 11 krajach oraz licznych przedstawicieli handlowych. Na polskim rynku Dorken obecny jest od 1992 roku. Jest najchętniej wybieranym partnerem wśród sprzedawców detalicznych, handlowców, architektów i wykonawców w zakresie realizacji dachów skośnych i zielonych. Wyróżnikami Dorken Delta są innowacyjność, jakość i troska o środowisko.
 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

E-mail: biuro@ddf.pl

WWW: www.dorken.pl

Tel: +48 22 798 08 21
Adres:
ul. Ostródzka 88
03-289 Warszawa