rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Cicho sza dzięki ISOVER Twist

image

ISOVER Twist to paski z wełny mineralnej szklanej do układania dylatacji podłóg pływających. Produkt ten od niespełna roku dostępny jest w ofercie producenta i zadomowił się już na polskim rynku, stanowiąc spore ułatwienie dla wykonawców. Prosty w montażu, z pozoru drobny element, w sposób kluczowy wpływa na poprawę akustyki w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowych.
Paski ISOVER Twist zostały tak zaprojektowane, by dzięki odpowiednio dopasowanym wymiarom i  właściwościom ułatwić pracę wykonawcom, a finalnie zadbać o większy komfort użytkowników lokali.


Z myślą o komforcie akustycznym
Skuteczna izolacja akustyczna od dźwięków uderzeniowych w stropach nie może wyłącznie ograniczać się do ułożenia warstwy poziomej na jego płaszczyźnie. Kluczowe jest by wszystkie warstwy poziome podłogi pływającej były właściwie oddylatowane od pionowych elementów konstrukcyjnych. To właśnie rola ISOVER Twist. – Wprowadzone przez nas niespełna rok temu specjalnie wymierzone paski z wełny mineralnej o odpowiednich parametrach fizycznych i akustycznych, to produkt którego zdecydowanie brakowało na polskim rynku. – mówi Paweł Polak, Kierownik Produktu ISOVER. - To nowe rozwiązanie stworzone zostało nie tylko dla poprawy akustyki, ale również po to by ułatwić pracę wykonawcom. ISOVER Twist jest bardzo prosty i wygodny w układaniu, paski są docięte na wymiar, a w każdej paczce są  prawie 34 metry bieżące pasków. Jeżeli ktoś nie miał jeszcze okazji pracować z ISOVER Twist to produkt ten do końca roku dostępny jest na specjalnych warunkach cenowych u dystrybutorów – dodaje. Dzięki swojej niskiej sztywności dynamicznej (wartość SD=14 MN/m3), pasek dylatacyjny o grubości 2 cm doskonale tłumi drgania i energię uderzeniową. W paczce ISOVER Twist znajduje się wystarczająca liczba pasków pozwalająca na poprawne wykonanie dylatacji np. trzech średnich pomieszczeń mieszkalnych, czyli tak naprawdę dylatacji całych lokali w najbardziej popularnym metrażu do 50 mkw.


Wygodny montaż
Montaż ISOVER Twist rozpoczyna się od przyklejenia dylatacji Twist tasiemkami montażowymi do ścian. Trzeba to zrobić zarówno na obwodzie pomieszczenia, jak i przy wszelkiego rodzaju przebiciach, takich jak pion instalacyjny czy słupy. Następnie należy ułożyć poziomą izolację akustyczną stropu. Można do tego wykorzystać płyty z wełny mineralnej szklanej ISOVER TDPT o jak najniższej wartości Sztywności Dynamicznej (SD). Na dalszym etapie prac wykonuje się szczelne ułożenie warstwy rozdzielającej, np. w postaci folii budowlanej, którą wywija się na ściany powyżej poziomu planowanej podłogi pływającej. Na zakończenie prac, gdy wylewka jest już twarda, przycina się folię zabezpieczającą oraz nadmiar dylatacji Twist do górnego poziomu wylewki. Zastosowanie pasków ISOVER Twist pozwala skutecznie zniwelować przenoszenie dźwięków uderzeniowych, dzięki odpowiedniej sprężystości i sztywności dynamicznej tego materiału. Przycięty na wymiar materiał niweluje również ilość odpadów, co pozwala efektywnie wykorzystać zawartość paczki.

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Saint-Gobain Construction Products Polska

E-mail: doradcy.techniczni@saint-gobain.com

WWW: www.isover.pl

Tel: 800 163 121
Fax: +48 32 339 64 44
Adres:
Okrężna 16
44-100 Gliwice