rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Kolejne przedsięwzięcie z płytami Arbet

image

W miejskiej pływalni Akwawit w Lesznie używane są płyty prawdziwego sytopianu FS ARBET.


Akwawit to obiekt doskonale znany mieszkańcom Leszna i okolic. To obiekt z długimi tradycjami, już prawie 150-letni. W ostatnich latach wydawało się, że czasy jego świetności minęły. Jednak w ubiegłym roku Akwawit znów stał się własnością miasta. Teraz właściciel zlecił prace, mające na celu przywrócenie blasku Akwawitowi.

Akwawit – 150 lat historii
Historia Akwawitu zaczęła się w 1879 roku. W obiekcie powstała fabryka spirytusu i przez wiele lat był to prężnie działający, nowoczesny zakład. Tak poważna firma musiała odkrywać ważną rolę w życiu mieszkańców miasta. Fabryka angażowała się we wspieranie różnych działalności, w tym sportu. Już w okresie przekształceń, tj. w 1993 roku, powstała tu jedna z najnowocześniejszych w tamtym czasie kryta pływalnia z licznymi atrakcjami. Tego rodzaju aquaparków w tym czasie w Polsce nie było wiele. Tak więc obiekt cieszył się ogromną popularnością. Tak dużą, że postanowiono zadbać o noclegi dla gości pływalni. Wkrótce, w 1995 roku, na zapleczu aquaparku wzniesiono piękny hotel. Czas mijał i atrakcyjność obu obiektów powoli bladła. W 2018 pływalnia w zasadzie zakończyła działalność. Miasto poczyniło kroki, by odkupić Akwawit od coraz mniej zainteresowanych budowlą właścicieli. W 2021 dobito targu. Teraz Akwawit czeka na nowe otwarcie.

Nowe czasy dla Akwawitu
Projekt pływalni opracowała Pracownia Architektoniczna ASPA z Wrocławia. Nowy właściciel zdecydował, że nie będzie czekać z rozpoczęciem prac. Tak więc remont niedawno ruszył. Prace realizuje Zakład Usług Ogólnobudowlanych Mirosław Miałkowski. Istotną częścią inwestycji są prace termomodernizacyjne. Przy ich realizacji należy użyć płyty styropianowe. Analiza parametrów i jakości dostępnych na rynku płyt sprawiła, że wybór padł na płyty Prawdziwego Styropianu Fabryki Styropianu ARBET z zakładu produkcyjnego w Gostyniu.

Dostawcą płyt jest sprawdzony partner handlowy ARBETu, firma Peamco.
Więcej zdjęć z budowy już wkrótce na fan page’u ARBET z kulturą na Facebooku, gdzie na bieżąco można znaleźć wiele informacji z życia Fabryki: kulturalnych, sportowych i branżowych.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Arbet

E-mail: sekretariat@arbet.pl

WWW: www.arbet.pl

Tel: +48 94 342 20 76
Fax: +48 94 342 23 90
Adres:
Bohaterów Warszawy 32
75-211 Koszalin

Szkolenie LG Therma V Instalacje

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

  Dorken Delta zajmuje się rozwiązaniami dla dachów skośnych i płaskich,…
  Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

Polecamy
dodaj+ «»